ABD’ye Yerleşen Türk Genç Öldürüldü: Görüntülü Görüşme Yaparken Silahla Vuruldu

Türkiye’den ABD’ye göç eden 22 yaşındaki Emre Bozkurt isimli genç, aracında görüntülü görüşme yaparken başından silahla vurularak öldürüldü. Bozkurt’un cenazesinin Türkiye’ye getirilmesi için yardım kampanyası başlatıldı.

Türkiye’de ABD’ye göç ederek California eyaletinin San Leandro şehrinde yaşayan 22 yaşındaki Emre Bozkurt, aracında öldürüldü.

Voa Türkçe’de yer alan habere göre, Emre Bozkurt, bir yıl önce Türkiye’den taşınarak California’da yaşamaya başlamıştı. Saldırı, 24 Eylül sabahı saat 5 civarında yaşandı. Bozkurt, aracının içinde ailesiyle görüntülü görüşme yaparken saldırıya uğradı.

Olayın ardından açıklama yalan kuzen Gürkan Ayhan, saldırı anını şu şekilde aktardı: “Emre, bir başka kuzeni ile görüntülü görüşme yaparken aracına siyahi bir genç yaklaşarak kapısını açıp başından ateş etmiş ve ardından telefonunu alıp kaçmış.”

Aile, Emre Bozkurt’un cenazesinin Türkiye’ye götürülmesi amacıyla gereken yasal işlemler için Los Angeles Türk Konsolosluğu ile iletişime geçtiğini belirtirken, cenazenin Türkiye’ye götürülmesi sırasında oluşacak masraflarla ilgili GoFundMe üzerinden bir kampanya başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x