Bu kadar göçmen nasıl gözden kaçıyor… Kafa karıştıran video

Türk ordusunun sınır boyu aldığı önlemlerin gösterildiği video ise akıl karıştırdı. Videoda Mehmetçik’in sınır bölgelerinde yaptıkları devriyeler ve ekipmanlar gösterilmişti.

Söz konusu videoda tam teçhizatlı askerlerin yanı sıra sınırda açılan hendekler, sınır gözlem kulesi, zırhlı araçlar ve devriye köpekleri gösteriliyordu.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu Mehmetçik’e seslenerek Afgan kaçakların ülkemize akın ettiğini söyleyerek “Sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin” çağrısı yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu askerlere seslendiği tweetinde, “Afgan kaçakların ülkemize aktığının haberleri geliyor, Mehmetçiğimize sesleniyorum, sınırda görevinizi yapın, kimseyi dinlemeyin” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu daha önce de sınırdan Suriyeli mültecilerle ilgili açıklamalar yapmıştı. CHP lideri, “Suriyeli kardeşlerimizi 2 yıl içinde kendi anavatanlarına göndereceğiz. İran sınırından gelen Afganlıları da İran’a iade edeceğiz. Bunları Suriye de, İran da, Afganistan da bilsin” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir