Tatil için yaylaya çıkan vatandaş 100 bin liralık masrafa uğradı… Ayı aracına saldırdı adete parçaladı

Yaz tatilini geçirmek üzere memleketi Trabzon’un Şalpazarı ilçesine gelerek Alaca Yaylası’na çıkan Kemal Söyler sabah kalktığında ayının otomobiline verdiği zararı görünce büyük şok yaşadı.

Sabah kalktığında otomobilinin ön camının kırıldığını, sol kapısının parçalandığını, yakıt kapağı ve tamponunun söküldüğünü, aracının bir çok yerinde hasarın bulunduğunu gördü. Kemal Söyler, kasko yaptırdığı sigorta şirketine başvurduğunda ise ayının otomobiline verdiği hasarın sigorta kapsamı dışında olduğunu öğrendi.

Sigorta şirketinden “Biz bir şey yapamayız, kasko karşı tarafın hasarını öder” cevabını alınca. Söyler, cep telefonu ile çektiği video ile tepkisini dile getirdi. Söyler, “Desene aracımda kan izi var ayı yaralanmış gidip ayıyı bulup tedavi ettirip tedavisini ettireceğiz. Bizim zararımızı kim ödeyecek?” ifadelerini kullandı. Ayının aracın yürüyen aksamına zarar vermemesi nedeniyle aracını Beşikdüzü ilçesindeki oto sanayiye getiren Söyler, 100 bin liraya yaklaşan araç tamir maliyetini öğrenince bir şok daha yaşadı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x