Bakan Tekin: Cumhuriyet bağımsızlığımızın nişanesi

“Kadim medeniyet birikimiyle tarihin akışına her yüzyılda yön vermiş asil milletimizin her türlü imkânsızlıklar içinde var ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaşını kutlamanın ve ikinci yüzyılının eşiğinde olmanın kıvancı içindeyiz” ifadelerine yer veren Bakan Tekin’in mesajı şöyle:

“Cumhuriyet; millet iradesinin tescili, bağımsızlığımızın nişanesi. Çok zor şartlarda kazanılmış bu istiklalin değerini biliyor, onu genç kuşaklarımız eliyle istikbale taşımanın tarihî sorumluluğu ve onurunu duyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle ‘Temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Cumhuriyetimizin ışığında maarif davamızı müreffeh bir geleceğin inşası için şekillendirmek, ulvi sorumluluğumuz. Evlatlarımızın çalışkan, dürüst, adil, millî ve manevi değerlerinin takipçisi, evrensel ilkeleri özümsemiş bireyler olması idealimizin en büyük ilhamı, cumhuriyettir.’

İSTİKBALİMİZ İÇİN YAKILMIŞ MEŞALE
Çok çetin dönemeçlerde, çok ağır bedellerle kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni ‘Muasır medeniyetler seviyesi’nin katbekat üstüne çıkarmak azmimizle kat ettiğimiz her mesafe, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonumuzla baş koyduğumuz istikbalimiz için yakılmış bir meşale. Bugüne dek gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma hamlelerimizden aldığımız güçle ülkemizin bekası, aziz milletimizin selameti, en büyük zenginliğimiz olan evlatlarımızın aydınlık geleceği ve müreffeh yarınları için olağanüstü gayretlerle yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki yüzyılda da bir asra yaklaşan cumhuriyet birikimimizle evlatlarımızın bilim, kültür, sanat ve sporda ulusal ve uluslararası başarıları için 2053 ve 2071 vizyonumuzla cansiperane çalışan her bir öğretmenimize muvaffakiyetler diliyorum. Böylesi özel ve gurur dolu günde, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu güzel vatanı kurmak ve korumak yolunda şehitlik ve gazilikle şereflenen tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Yarınlarımızın teminatı evlatlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum! Nice yüzyıllara birlik, beraberlik ve esenlikle kavuşmak temennimizle…”

 

Gözden Kaçmasın

#MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI#CUMHURİYET

100’üncü yılda ‘Teknoloji ve Eğitim Çalıştayı’Hürriyet.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x